Στάση Εργασίας στις 22 Δεκεμβρίου

Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010 21:31
Στην Κατηγορία : Ανακοινώσεις

Συνάδελφοι,

Ολες και όλοι στην στάση εργασίας στις 22 Δεκεμβρίου από τις 12 το μεσημέρι έως το τέλος της βάρδιας.

΄Ολοι  στην μάχη για να ανακόψουμε τη βάρβαρη επίθεση κυβέρνησης, εργοδοσίας, ΕΕ. Να περάσουμε στην αντεπίθεση. Οργανωμένος αγώνας για την ανατροπή. Ο νέος κρατικός προϋπολογισμός της κυβέρνησης της τρόικα και του μνημονίου μειώνει και άλλο μισθούς, συντάξεις και επιδόματα.

Απορρίπτουμε το μνημόνιο διαρκείας που φέρουν Κυβέρνηση, ΕΕ, ΔΝΤ.

Δεν δεχόμαστε να ζήσουμε εμείς και τα παιδιά μας χωρίς σύγχρονη υγεία και πρόνοια για όλους. Χωρίς σύγχρονη δημόσια και δωρεάν μόρφωση.

Δεν δεχόμαστε να ζήσουμε με σχολεία και Πανεπιστήμια ΑΕ στην υπηρεσία των μονοπωλίων και της αγοράς.

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΚΑ ΣΤΗ  ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΙΣ 22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΤΙΣ 13.30 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος                Η Γεν. Γραμματέας

Μ. Πετρίδης                            Ε. Σούμα

Μπορείτε να απαντήσετε, ή να κάνετε trackback από το site σας.